ANASAYFA

18 Kasım 2009 Çarşamba

Kanal 7 "Sıradışı" Programı Prof. Dr. Ahmet Maranki 2012 ve İnsanın Uyanışı-Video-

Kanal 7 ekranlarında yayınlanan "Sıradışı" adlı programın konuğu olan Kozmik bilim profösürü Ahmet Maranki ve araştırmacı gazetecei Mehmet Ali Bulut girmekte olduğumuz foton kuşağı etkisini,2012 yılını,insanda uyanış ve bilinçlenmeyi değerlendirdiler.İnsanlık için bir uyanışın başladığını vurgulayan konuklar bu uyanışın 2012 yılında maksimuma ulaşacağını ve Ademoğlunun artık süperbilinçli hale geleceğini anlattılar.Konuklara göre günden güne etkisini hissettiren foton kuşağıyla birlikte aralık 2012 de foton çağına girilecek.

Programın videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz...


Kanal 7 "Sıradışı" Programı Prof. Dr. Ahmet Maranki 2012 ve İnsanın Uyanışı Video

16 Kasım 2009 Pazartesi

2012 Filmi Nihayet Sinemalarda

2012 ünlü olunca bunu yine bir felaket filmiyle fırsata çeviren ünlü yönetmen Roland Emmerich yapımı "2012 Trailer" filmi sinemalardaki yerini nihayet aldı.2012 meraklılarınca aylardır beklenen 2012 filmi 3 gündür boş yoklara oynuyor.Bilim kurgu severleri adeta büyüleyen film benide çok etkiledi.Uzun süredir hınca hınç dolu bir salonda film izlememiştim.Özellikle afet sahneleri muhteşemdi.Konusuda güzel olunca ortaya saçma sapan birşey çıkmamış.Geçen yıllarda çekilen "2012 Doomsday" filmini izleyince şok olmuştuk,sadece film olsun diye çekilmiş saçma sapan bir konuydu bana göre.Ancak Rolland Emmerich yine kalitesini göstermiş ve bence 10 numara bir film çekmiş.Bilim kurgu seven ve 2012 yi izlememiş olan herkeze şiddetle tavsiye ederim.Film için rekor bir bütçe harcanmış ancak,rekor bir izleyici kitlesine de ulaşacak orası kesin ve maliyetlerinin kat kat fazlasını kazanacaklar.Güzeş birşey yapmışla ve bubuda hak etmişler.Tabi izleyicilere de tafsiyem "2012" yi sadece güzel bir film olarak izlemeleri.Kıyamet kopacak bilmem ne olacak gözüyle bakmak daha öncede dediğim gibi hem aklımıza ve mantığımıza aykırı hem dinimize saygısızlıktır.Kıyametin ne zaman kopacağını biz bilemeyiz.İzlememiş olupta izlemeyi düşünenlere şimdiden iyi seyirler dileriz...

12 Kasım 2009 Perşembe

"NASA" 2012 -Maya takvimi ve Marduk Sorularını Cevapladı

2012 yılında MArduk denen gezegen dünyaya çarpacak,Maya takvimi son buluyor vs.vs birçok söylentinin çıkması ve bazı çevrelerin bu söylentilere 2012 de kıyamet geliyor olarak inanışları üzerine NASA(Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) resmi sitesinde endişerleri gidermek üzere bazı soruluarı cevapladı.Kıyamet elbet birgün gelecek 2012 de kıyamet kopacak diye düşünmek biraz akla uygun gelmiyor.NASA nın bu açıklamasını birçok yerde görebilirsiniz,bizde merak eden ziyaretçilerimiz için paylaşalım diye düşündük..

2012 SORULARI VE NASA'nın YANITLARI

Soru: Kıyametin 2012 yılında kopacağı nerden çıktı?
Cevap: Marduk çarpması ve kıyamet söylentilerinin kökeni Sümerlilere kadar dayanıyor.Sümerlilerin inanışlarına göre bu gezegenden gelen uzaylılar dünyayı ziyaret ediyorlardı.

Soru:Astronomi dendiğinde Sümerliler gelişmiş bir uygarlık olarak bilinirler.Bu öngörüleri gerçek olamaz mı?
Cevap:üranüs,Neptün ve Plütonun varlığını sümerliler de keşfetti fakat Dünyanın güneş etrafında döndüğüne anlam veremediler.


Soru:
1983 Yılında “Gezegen X” olarak Marduk'un bulunduğu ve kayıtlara geçirildiği doğru mudur?
Cevap:IRAS uydusu 1983 yılında tanımlanamayan bir cisim görüntüledi.Bunun bir galaksi olduğu anlaşıldı ancak basın bunu yeni bir gezegen keşfedildi diye gösterdi.

Soru: İnternette sayfalarında birçok Marduk fotoğrafı bulunuyor,bu varlığına kanıt değil midir?
Cevap:Bu fotoğrafların birçoğu iddia edildiği gibi güneşin gezegeni olduğuna vurgu yapmak için güneşin arkasındaymış gibi gösterilmiş fakat bunların tamamı fotoşop ürünüdür.

Soru:2012 deki Güneş fırtınalarının dünyanın bazı bölgelerini ve özellikle Amerikayı aylarca etkileyeceği söyleniyor.Bu rapora NASA da destek veriyor.Böyle birşey olmayacaksa NASA neden karşı çıkmıyor?
Cevap: Bu incelemeler ve raporlar olabilecek en kötü senaryoya göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır ancak basın yine bunu olacak diye gösterdi.

Soru: 2012 yılında dünyamıza büyük bir gök taşı çarpacağı söyleniyor.Bu doğru mudur?
Cevap: Bunlar doğru değil.Dünyamız güvende.2012 veya yakın gelecekte dünyaya hiçbirşey çarpmayacak.

Soru: Marduk'un varlığı gerçekten yalansa NASA neden bununla ilgilenme gereği duyuyor ve ABD hükümeti neden hiçbir açıklama yapma gereği duymuyor?
Cevap:NASA Mardukla ilgilenmiyor.Marduk NASA ile ilişkilendiriliyor ve internet ortamında buna karşı koyabileceğimiz bir kanun bulunmuyor.

Soru: 2012 Doomsday filmi için neler düşünüyorsunuz?
Cevap:Halkın hükümetine güven duymaması üzerine kurulmuş bir film sadece.

Soru: Marduk'un koordinatlarını ve görüntülerini Google Sky ve Microsoft Telescope gibi uyduların kararttığı söyleniyor,bu doğru mudur?
Cevap: Dünyamız sürekli hareket halinde olduğu için bir gezegen veya gök cismi sürekli aynı yerde görünemez değil mi? Zaten Microsoft ve Google o bölgelerin eksik veri yüzünden boyandığını açıklamıştır.

Soru: Maya Takvimi 2012 yılında son buluyor.Peki neden 2012?
Cevap: Mayalar çok zeki ve astronomi konusunda gelişmiş bir uygarlıktılar.Karmaşık bir takvim geliştirdiler ve dünyanın bu zamana kadar yaşayacağını öngöremedikleri için bir yerde sonlandırmaları gerekmekteydi ve 2012 de sonlandırdılar.


NASA'nın Marduk ve 2012 ye bakışı işte böyle.Ancak NASA dan ve diğer uzay araştırmalarından emekli olan veya herhangi bir nedenle ayrılan bilim adamlırının çoğu gizli gerçeklerden bahseder.Tabi gizli oldukları için bizim bir fikrimiz yok.Ama merak etmiyorda değiliz.

Foton KuşağıBirçok kozmik bilimcinin beklediği insanda değişim,insanın kendini keşfetmesi ve uyanışı,2012 yılında maksimum safhaya ulaşacağı ve bununda Foton kuşağı etkisiyle olacağı savunuluyor.

Peki nedir bu foton kuşağı?Buna değinmek gerekirse foton kuşağı yüksek enerjideki elektromanyetik dalgalardan,yani ışık ışınlarından oluşan bir kemer.Çok yüksek bir enerji barındırdığı için bu kuşağın dünyaya yaklaşması demek ise tüm enerji formlarının değişmesi ve gelişmesi demek.Birçok kaynakta foton kuşağı etkisiyle birkaç günlük bir bocalamdan sonra insan hücresinin bile mutasyona uğrayarak yenileneceği DNA ların değişeceği ve insanın bilinç altı yeteneklerinin ortaya çıkacağı anlatılıyor.Bununla ilgili internette birbirinin aynısı birçok yazı bulunduğundan aynılarını yazmamıza pekte gerek yok.

Böyle bir kuşağın varlığını iddia eden ise İngiliz Astronom Prof.Edmund Halley.Halley kuyruklu yıldızını çoğumuz duymuşuzdur,işte ona ilk bulan ve adını veren bilim adamı.Foton kuşağının etkisini günden güne derin derin hissettirdiği ve hesaplamalara göre 2012 yılında bunun maksimum seviyeye ulaşarak etkilerinin farkedilebilir olacağı söyleniyor.Ancak günümüzde uzay bilimcileri bu konuda ikiye bölünmüş bir durumda kimi kabullenmiyor,kimidie varlığını iddia etsede bunlar varsayımda kalıyor yani ispatlayamıyor.
Ancak fiziksel olarak bakıldığında da olabilme ihtimaline kimse karşı çıkamıyor. Çünkü foton, yani ışık parçaları uzayda sonsuza kadar düz bir şekilde yayılırlar ancak bilinen bir kara delik gerçeği olduğu için ve bu kara delik çok yüksek bir çekim gücüne sahip olduğundan fotonları çevresinde toplayarak bir kuşak oluşturabilir fizikçilere göre bu mümkündür.Sadece elde bir gözlem ve delil yok.Ama varlığına kesin gözüyle bakılan ve inanılan kara delik içinde bir gözlem söz konusu değil.Burada çifte standart var gibi duruyor.

Şöyle bir şey düşündüğümüzde belki bundan 10 yıl önceye kadar hiçbirimiz deprem,sel,tsunami,kasırga,fırtına nedir ancak kitaplardan öğrenirdik yada ayda yılda bir dünyanın bilmem neresinde çok yağmur yağmış şu kadar insan evsiz kalmış diye bir haber duyardık.Bugün ise bu gerçeklere bizzat kendimiz tanık oluyoruz.Gazetelerde,televizyonlarda hergün bir felaket haberi görüyoruz.Savaşlara tanık oluyoruz.Dünyada birşeyler doğal,sosyal,kişisel herşey günden güne değişiyor ve olumsuz yönde değişiyor.Aceba buna dışardan gelen bir enerji etkisi neden olabilirmi diye düşünmeden edemiyorum.

11 Kasım 2009 Çarşamba

Mayalar ve Meşhur Takvimleri2012 Kehanetlerinin çıkış noktası olarak kabul edilen Maya uygarlığı M.Ö 3000 ile M.S 1600 yılları arasında Orta Amerikadaki Meksika sınırları içinde geniş bir coğrafi alanda yaşamıştır.Mayalar M.Ö 3114 yılında,normal bir takvim gibi günleri,haftaları,ayları,yılları göstermekten ziyade daha çok geçmişi ve geleceği anlatan gizemli bir takvim oluşturmuşlardır.Bilim adamları ve birçok insan ilgilisi olduğu maya takvimi üzerinede yapılan çalışmalar ve incelemeler sonucunda takvimin bazı şifeleri çözülmütür.Bu şifrelerin sonucunda günümüz teknolojisi ve bilimiyle yeni yeni keşfedilmekte olan bazı astronomik ve astrolojik olayların mayalar tarafından takvimlerinde vurgulandığı görülmüştür.

Mayalar Takvimlerini 21 Aralık 2012 Tarihinde sonlandırmışlar ve o tarihten sonrasını insanlık için altıncı dünyanın başlangıcı,değişim çağı olarak vurgulamışlardır.Diğer hesaplamalarında neredeyse %100 bir tutarlılık gösteren maya takvimi bu yüzden 2012 Kehanetlerinin en büyük nedeni olmuştur.

Günümüzde ise bazı çevreler Maya takviminin son bulmasını Dünyanın sonu olarak algılamakta ve kıyameti beklemekte,bazıları ise insanlığın süperbilinçli yeni bir boyuta ulaşacağını savunmaktadır.

İnancımız gereği bizim için kıyameti beklemek yersiz,kıyametin gününü saatini bilemeyiz ancak 2012 belkide tüm insanlık için bir değişim olacaktır,çünkü gün geçtikçe bozulan insan kendi bozulmasına bağlı olarak doğayı,çevreyi kısacası dünyayı da bozmaktadır bunun bireysel olarak geri dönüşü pek mümkün görünmediğinden toplu bi değişim belki tüm insanlık için en güzeli olur.

21 Aralık 2012 ye Genel Bakış2012 yılı için gündemde birçok söylenti var,Bu söylentilerin çıkış kaynağı ise bilinmiyor.Kimilerine göre ise taa Maya uygarlığına dayandırılıyor.Çünkü Maya uygaarlığının takvimlerini 21 aralık 2012de son buluyor.Bu konuda da insanlar ikiye ayrılmış durumda kimisi kıyamet diyor kimisi ise yeni bir boyuta geçiş,yeni bir çağın başlangıcı olacağına inanıyor.Bunun üzerinede 2012 için birçok şey atılıyor tutuluyor.Belkide olacak şeylerdir bunlar hani evren söz konusuysa ve bilmediğimiz çok şey varsa bunada kesin olmaz,bunlar saçma diyemeyiz.Kısacası şu meşhur 2012 öngörülerine biraz değinelim..

Bunlardan birincisi Marduk (Nibiru) denen gezegenin Dünyamıza çarpacağı söylentisi.Bilim çevrelerini ikiye bölen Marduk gezegeni kimine göre 9 gezegenden sonra Güneş ve Ay ile birlikte galaksideki 12.gök cismi,ancak NASA'nın başı çektiği büyük kuruluşlarca da doğruluğu olmayan uydurma bir gezegen. İşte bu gezegenin 2012 yılında dünyaya çarpacağı ve büyük felaketlere yol açacağı söyleniyor.

İkinci söylenti ise Foton Kuşağı.Yine 2012 yılında dünyamızın yüksek enerjili fotonlardan oluşan bu kuşağın etkisine gireceği ve insanın yaşam formunun süper bilinç seviyesine ulaşacağı söylentisi.Bu söylentileri ortaya atan bilim adamlarının işlerinden kovulduğuda söylentiler arasında.Ancak işin derinlerine indiğimizde olacak olaylar insana biraz bilim kurgu gibi geliyor. Bunu savunan bazı bilim adamlarının işlerinden olduğu da söylentiler arasında.

Üçüncü bir söylentide güneş fırtınaları.Güneşte yüzeyinde her 11 yılda bir meydana gelen leke oluşumları ve bu lekelerin patlayarak güneş yüzeyinden uzay boşluğuna saçılmalarının sonucunda oluşan manyetik bir etki.Bu etkinin 2012 yılında maksimum düzeyde olabileceği ve bunun dünyadaki elektrik ,elektronik sistemlere,uydulara ve iletişim araçlarına büyük zararlar verebileceği söyleniyor.Diğerlerine nazaran bu söylentilerin kaynağı ise NASA.

2012 için atmalar mı diyelim,beklentilermi yoksa öngörülermi herneyse işte bu şekilde ve bu konuların ayrıntıları da baya bir ilgi çekici.Bu ayrıntılarıda bilgi edindiğim kaynaklardan notlarla diğer yazılarımda paylaşacağım.

2012 Trailer Filmi 13 Kasımda Vizyona giriyor2012 yılı son zamanların tüm dünyada popüler konusu haline gelmiş durumda ve büyük bir 2012 pazarı oluştu desek yeridir.2012 Trailer Filmide bunun bir örneği.Birçok insan bu filmi bekliyor,film için sabırsızlanıyor.Ve nihayet 13 Kasım Cuma günü film vizyona girecek.
Filmin konusu maya uygarlığı kehanetlerinin gerçekleşmesiyle 2012 yılında dünyanın sonunun geleceği üzerine kurulmuş ve "Bizi Uyarmışlardı" başlığıyla öne çıkıyor.Fragmanlarından gördüklerimiz ise gerçekten muhteşem.Özellikle doğal afet efektleri bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş şekilde dehşet verici.Filmde "Hayatta tek bir şeyi kurtarma şansına sahip olsanız neyi kurtarırdınız?"sorusuna cevap aranıyor bakalım cevap ne olacak..Tabi cevap ne olursa olsun bu 2012 meselesinden parayı götürenler götürecek.Peki 2012 de ne olacak onu da yaşayıp göreceğiz..
 

Kişisel